logo
Fotoğraf Galerisi

Örümcek Adam !

13 years, 1 month ago Fotoğraf Hikayeleri 0

Sahile iner inmez millet hooop bir kapının önünde birikiveriyor. çık çık çık silah patlar gibi deklanşör sesleri geliyor kulağıma. biraz oyalanıyorum millet yavaştan deniz sefasına geçerken bu defa ben aynı yere yöneliyorum. Evinin bahçesine oturmuş sessiz sedasız ağ ören bir amca adı YUSUF DEMİRÖZ kendisi 80 yaşında ama sana bana taş çıkarır mübarek turp gibi sapa sağlam 🙂  şöyle uzaktan birkaç kare çekiyor selamımı verip yanaşıyorum yanına. başlıyoruz tadına doyum olmaz sohbetine. El çabukluğuda iyice dikkatimi çekiyor. Sağa bakıyorum sola bakıyorum ama nafile güzel bir açı yok :S Renklisi S&B ı gene olmuyor. bir an ters bir açı sezinliyorum. “Amca ya yere yatsam seni rahatsız edermiyim ?” sen rahatsız olmadıktan sonra tabiki diyor ve sandalyenin altına uzanıveriyorum. Bir anda bütün açı değişiyor karşımda. Eller çabuk çabul işlerken ağın o güzel dokusuyla Yusuf amcanın zamanın varlığını kanıtlayan yüz çizgileriyle her mm^2 sinde emeğin yer edindiği kabarmış elleri. Sanki bir şiir gibi bütün oluyorlar. fotoğrafı belirliyorum ancak gel gelelim deklanşörün azizliğine uğruyorum ha bire tutukluk yapıyor kerata :S diyaframı kısıyorum bir önü netle bir arkayı yok diyorum benim istediğim bu değil. En sonunda 10 diyaframda karar kılıyor ve basıyorum deklanşöre. Hayatın içindeki yollar sanki fotoğrafa işlenmişti sanki Yusuf amcanın attığı her düğüm hayatın bir dönemeciymiş gibi. . .

Zamanında istanbulda 20 yıl bakkalcılık yapmış yusuf amcam. Soruyorum “istanbulu özlüyormusun” diye. Yok evladım diyor. Zaten mecburiyetten kaldım birdaha yaşayamam diyor. Ve başlıyor ordan burdan konuşmaya. bir ara politikaya bile sarıyor. “Ahh ahh” diyor yusuf amca. Meğer gençliğinde uçmakdere deki şarap fabrikasında çalışmış. Şimdi ise gençlere çalışacak hiçbir yer yok diyor. Hele fabrikaların özelleştirilmesine okadar kızıyor ki anlatamam. Para basıyordu tekel diyor başka birşey demiyor.

Neyse vedalaşıyoruz Yusuf amca ile ve deniz sefasına başlıyoruz. hani kumsal olmasada deniz kenarında o güzelim gölgede keyif yapmak

kamagra pills

, tavla oynamak, çay yudumlamak bir başka. . .

16.08.2010

Hüseyin YILDIZ

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.